قوانین و مقررات بازاریابی شبکه ای

استفاده شما از بخش بازاریابی شبکه ای وب سایت آرت آنلاین موزیک ArtOnline-music.com به معنی توافق کامل شما با شرایط مندرج در بخش قوانین و مقررات بازاریابی شبکه ای می باشد.

تعاریف

قبل از هر چیز لازم است که با عناوین و اصطلاحات به کار رفته در این مجموعه قوانین و مقررات آشنا شوید:

سایت: در هر کجای این قوانین و مقررات از کلمه سایت یا وب سایت استفاده شده باشد، منظور آدرس رسمی ما تحت عنوان “وب سایت آرت آنلاین موزیک به آدرس (www.ArtOnline-Music.com)” مورد تایید است و هرگونه برداشت و تفسیر دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

کالا: تمام محصولاتی که در وب سایت آرت آنلاین موزیک به آدرس (www.ArtOnline-Music.com) جهت فروش به نمایش گذاشته می شود.

بازاریاب: هر شخص حقیقی یا حقوقی که با فروش محصول به مصرف کننده نهایی و حمایت و تشویق مجموعه خود باعث افزایش فروش کالاهای سایت می شود.

مشتری: شخصی حقیقی است که محصولات سایت را به واسطه معرفی بازاریاب خریداری می‌کند و صرفا مصرف‌کننده محصول است.

مجموعه: افرادی که شما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به عنوان بازاریاب جذب کرده و تـحت حمایت و آموزش مستمر شما هستند.

معرف: بازاریابی است که شخص دیگری را برای همکاری به عنوان بازاریاب به سایت معرفی می کند.

متقاضی: شخصی حقیقی است که با ثبت نام در وب سایت درخواست همکاری با سایت را به عنوان بازاریاب دارد.

کد بازاریاب: کد منحصر به فردی است که پس از تکمیل روند ثبت نام جهت شناسایی کلیه ارتباطات کاری و مالی بازاریاب با سایت به وی اختصاص داده می شود.

کمیسیون: حق الزحمه ای است که در قبال فروش محصولات سایت توسط بازاریاب و مجموعه اش، مطابق با طرح درآمدزایی سایت به بازاریاب پرداخت می شود.

طرح درآمدزایی: طرحی است که بر اساس آن کمیسیون ها و پاداش های بازاریاب ها محاسبه شده و پرداخت می شود.

قرارداد: همان تاییدی است که هنگام ثبت نام تیک زده شده است که مشتمل بر شرایط همکاری بازاریاب با سایت می باشد.

قوانین و مقررات

1- متقاضی می بایست فرد بالغ بوده و ۱۸ سال تمام شمسی داشته باشد.

۲- متقاضی هیچگونه ادعایی مبنی بر استخدام در سایت ندارد.

۳- متقاضی باید دارای صلاحیت های عمومی برای کار باشد.

۴- سایت بر مبنای اهداف، حقوق و قوانین خود می تواند ثبت نام کننده را به عنوان بازاریاب سایت قبول یا رد کند.

۵- متقاضی جهت ثبت نام به عنوان بازاریاب باید از طریق وب سایت آرت آنلاین موزیک (www.ArtOnline-Music.com) اقدام کند. در پایان ثبت نام کد واحد بازاریاب برای او صادر شده و پنل کاربری او فعال می شود. بازاریاب باید جهت تایید هویت خود ایمیل ارسال شده توسط سایت که در هنگام ثبت نام برای وی ارسال شده است را تایید نماید. در صورت عدم تایید در بازه زمانی ۷۲ ساعت حساب و پنل کاربری وی مسدود می شود.

۶- هر بازاریاب حق دارد با هر ایمیل فقط یک پنل کاربری در اختیار داشته باشد.

۷- پنل کاربری به صورت رایگان به بازاریاب اعطا شده و هیچ وجهی تـحت عنوان حق عضویت، حق جایگاه یا عناوین دیگر برای شروع کار بازاریاب از وی دریافت نمی شود.

۸- بازاریاب برای شروع به کار مجبور به خرید محصول نیست و پس از مطالعه مطالب آموزشی که به فراخور لزوم در سایت قرار دارد، بازاریاب می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

۹- هر بازاریاب هنگام ثبت نام یک نام کاربری و یک رمزعبور انتخاب می‌کند که بعد از فعال شدن پنل کاربری می تواند با استفاده از آنها وارد حساب خود شود. نام کاربری قابل تغییر نیست ولی رمزعبور را می تواند تغییر دهد. حفاظت از رمزعبور بر عهده بازاریاب است و در صورت عدم مراقبت و عواقب ناشی از آن هیچ مسئولیتی بر عهده سایت آرت آنلاین موزیک (www.ArtOnline-Music.com) نیست.

۱۰- متقاضی و بازاریاب باید اطلاعات شخصی (نام، نام خانوادگی،کد ملی، آدرس، کدپستی و…) و کد بازاریاب معرف خود را کاملا دقیق و بدون خطا درج کند. نام، نام خانوادگی، کد ملی بازاریاب و نام کاربری معرف در پنل کاربری قابل تغییر نیستند. درج اطلاعات نادرست منجر به عدم پرداخت کمیسیون ها و پاداش های دوره ای شده و به هر گونه ادعا مبنی بر تقاضای کمیسیون و پاداش از سوی بازاریاب ترتیب اثر داده نخواهد شد و بازاریاب حق هرگونه شکایتی را از خود سلب می کند.

۱۱- اگر متقاضی هنگام ثبت نام معرف نداشته باشد به طور اتوماتیک زیر گروه مدیر اصلی سایت قرار می گیرد.

۱۲- بازاریاب اختیار اهدا، فروش، واگذاری یا انتقال حساب کاربری و کد بازاریابی خود را به دیگران ندارد، ولی می‌تواند با ارائه درخواست کتبی شخصی را به عنوان وارث معرفی یا خلع کرده یا تغییر دهد.

۱۳- مالیات بر درآمد بازاریاب طبق قانون توسط سایت از محل درآمد وی و مطابق قانون مالیات های مستقیم ۳% از کمیسیون یا پورسانت هر بازاریاب به عنوان علی الحساب مالیات تکلیفی از وی کسر و به نام آن شخص به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز خواهد شد.

مثال: اگر فردی به نام “رضا احمدی” در سیستم بازاریابی شبکه ای ما عضو باشد و درآمد کمیسیون وی ۱ میلیون تومان باشد، مبلغ ۹۷۰ هزار تومان به بازاریاب و ۳۰ هزار تومان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز خواهد شد.

۱۴- کمیسیون یا پورسانت بازاریاب از قیمت درج شده محصول در وب سایت پرداخت می‌شود و مالیات بر ارزش افزوده و حمل و نقل شامل کمیسیون یا پورسانت نمی شود.

۱۵- همه پرداخت ها و دریافت های مالی از طریق حساب های بانکی در بانک های رسمی پرداخت شده و تمام گزارش مالی و عملیات بانکی، با درج کد رهگیری تراکنش در سیستم بانکی کشور انـجام می گیرد.

۱۶- بازاریاب جهت دریافت درآمد ملزم به ارائه شماره حساب فقط به نام خودش می باشد. کلیه تراکنش های مالی سایت با بازاریاب ها فقط از طریق بانک انجام می شود و هر گونه درخواست و ادعای دیگر مورد تایید نیست.

۱۷- برای خرید محصولات سایت، مشتری می‌تواند مستقیم از سایت خرید کند و هیچ بازاریابی نمی‌تواند مشتری را مجبور به خرید از طریق کد منحصر به فرد خود کند.

۱۸- بازاریاب برای فروش محصولات باید از طریق تبلیغ و انتشار لینک و کد منحصر به فرد بازاریابی خود مشتری را به سایت هدایت کند. چنانچه پس از هدایت و بازدید مشتری منجر به فروش شود، در صدر سود بازاریاب طبق جدول کمیسیون ها به حساب کاربری وی افزوده شده و بازاریاب هرگاه که بخواهد می تواند درخواست تسویه دهد و سقف حداقل پرداخت (۰۰۰/۱۰۰ تومان) می باشد. پس از درخواست بازاریاب مبلغ طی ۴ روز کاری به حساب بانکی وی انتقال می یابد.

۱۹- بازاریاب ها به هیچ عنوان نباید از ناتوانی ها یا ضعف دیگران مانند بیماری، سالخوردگی و بی سوادی و یا عدم آشنایی آنها به زبان خاص در جهت خرید و فعالیت سوء استفاده نمایند.

۲۰- مالیات بر ارزش افزوده محصول که توسط قانون تعیین شده است به قیمت محصول افزوده شده و خریدار آن را پرداخت می کند.

۲۱- بازاریاب حق ندارد محصول سایت را به قیمتی گرانتر از قیمت درج شده در سایت به اضافه مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های دیگر به مشتری بفروشد.

۲۲- تمامی اطلاعات مربوط به محصول (نوع، ابعاد، وزن، تصاویر کامل، قیمت، ضریب کالا و…) به طور کامل و صحیح درسایت درج شده است.

۲۳- بازاریاب هیچ وکالتی از طرف سایت ندارد، یعنی حق ندارد برای مذاکره و عقد قرارداد خود را نماینده سایت اعلام کرده و با شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قرارداد امضاء کند.

۲۴- سایت در قبال گفتار و وعده های دروغین بازاریاب که خارج از قوانین و مقررات سایت است، اغفال مشتری یا متقاضی همکاری توسط بازاریاب، اطلاعات نادرست و بزرگنمایی های نادرست درباره مدیران سایت، گران فروشی و کم فروشی بازاریاب و موارد دیگر تخطی بازاریاب از مفاد قوانین و قرارداد، هیچ مسئولیتی نداشته و مسئولیت آن مستقیما بر عهده بازاریاب است. اگر به این واسطه خسارتی مالی یا اعتباری به سایت وارد شود بازاریاب موظف است خسارات وارده را جبران کند و شرکت حق اقامه دعوی را برای خود محفوظ می داند.

۲۵- بازاریاب باید فقط محصولات سایت را بر اساس روش مورد تایید سایت که معرفی کرده و بفروشد.

۲۶- درآمد بازاریاب تنها از طریق کمیسیون یا پورسانت فروش محصولات سایت طبق طرح درآمدزایی حاصل می شود و هر گونه ادعای خارج از این مورد تایید نیست.

۲۷- بازاریاب باید بازاریاب های مجموعه خود را آموزش داده و آنها را تشویق و حمایت کند.

۲۸- بازاریاب باید همه اطلاعات و اسناد فراهم شده توسط سایت را اکیدا محرمانه تلقی کرده و نباید از آنها در راستای منافع خود یا شخص ثالث استفاده کند.

۲۹- اگر بازاریابی اقدام یا تلاش به هک کردن، رسوخ یا دخالت در ‌سایت، پایگاه اطلاعات یا هر بخشی از سایت اعم از سخت افزار یا نرم افزار کند، حق بازاریابی و حساب کاربری وی درجا لغو شده و باید تمامی خسارات وارده به سایت را بر عهده گیرد.

۳۰- بازاریاب نباید به هیچ وجه شخصی را مجبور به ثبت نام، بازاریابی یا خرید محصول سایت کند. در صورت محرز شدن این امر، پنل کاربری وی مسدود شده و فرد خاطی به مراجع ذی صلاح قانونی معرفی می شود.

۳۱- بازاریاب حق ندارد هیچگونه وجه نقدی را از بازاریاب های مجموعه خود جهت خرید محصول درخواست یا دریافت کند. ارتباط مالی بین بازاریاب ها جهت خرید کالا مطلقا ممنوع است. اگر چنین تخلفی صورت پذیرد حساب کاربری وی مسدود شده و اقدام های قانونی علیه وی انـجام خواهد شد.

۳۲- بازاریاب می تواند داوطلبانه از طریق بخش مربوط در حساب کاربری خود  لغو قرارداد و اتمام ادامه همکاری با سایت را درخواست کند. انصراف بازاریاب حداکثر تا یک هفته پس از دریافت درخواست و احراز هویت وی توسط سایت بررسی و قطعی خواهد شد و با ایشان تسویه حساب شده و حساب کاربری وی بسته خواهد شد.

۳۳- اگر بازاریاب بدون دلیل موجه قانونی به مدت ۳ ماه پیاپی (بر اساس آنچه در طرح درآمدزایی تعریف شده) فعال نباشد به عنوان یک بازاریاب غیرفعال در نظر گرفته شده و به حالت تعلیق در می آید. اگر دو مرتبه به حالت تعلیق در بیاید، برای مرتبه سوم حساب کاربری وی بسته شده و سایت هیچگونه مسئولیتی درباره آن بازاریاب نخواهد داشت.

۳۴- بازاریاب نباید با نام مستعار فعالیت کند.

۳۵- بازاریاب اجازه ندارد متقاضی بازاریاب دیگر را جذب کند.

۳۶- بازاریاب نباید محصولات سایت را از طریق حراج اینترنتی عرضه کرده و بفروشد. فروش به غیر از مصرف‌کننده نهایی ممنوع است.

۳۷- بازاریاب نباید ادعا کند که در استخدام سایت است. به هنگام معرفی فرصت شغلی سایت (بازاریابی) باید تاکید کند که این پیشنهاد راه اندازی یک تجارت مستقل است نه پیشنهاد استخدام. به علاوه، بازاریاب به هیچ وجه نمی تواند مسئولیتی را از طرف سایت بر عهده کسی بگذارد یا کسی را مقید به انجام وظیفه ای از طرف سایت کند.

۳۸- از آنجایی که بازاریاب، در سایت کارمند یا استخدام نیست، لذا نمی تواند برای بیمه اجباری، بیمه بیکاری، حقوق ثابت، پاداش، عیدی، سنوات و هزینه های انجام شده برای امور بازاریابی ادعایی کند.

۳۹- ایجاد شعبه رسمی یا نمایندگی فقط در اختیار سایت است و بازاریاب حق ندارد شعبه رسمی یا نمایندگی دایر کند.

۴۰- نام سایت، آرم تجاری، بروشور، کاتالوگ، جزوات و کتاب های آموزشی، منابع و متون، منابع سمعی-بصری و سایر منابع، تحت حمایت قانون مؤلف بوده و حقوق تولید، نشر و مالکیت آن برای سایت در سراسر جهان محفوظ است. عواقب هرگونه سوء استفاده و دخل و تصرف در جزوات و کتاب های آموزشی متوجه شخص خاطی است و سایت هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۴۱- شرکت هیچ تعهدی نسبت به فراهم کردن امکانات اعم از محل آموزش، ابزار کمک آموزشی، ملزومات اداری و… برای بازاریاب های خود ندارد.

۴۲- تحت هیچ شرایطی بازاریاب حق بسته بندی مجدد و هرگونه تغییر در بسته بندی یا برچسب های محصولات را ندارد. محصولات سایت فقط باید در بسته بندی اصلی خود به فروش برسد.

۴۳- هیچ یک از منابع منتشر شده سایت (جزوات و کتاب های آموزشی، بروشور، خبرنامه، کاتالوگ و…) نباید توسط بازاریاب فروخته شده یا در اختیار شرکت ها و بازاریاب های آنها قرار داده شود.

۴۴- بازاریاب می تواند از ابزارهای تبلیغاتی نظیر اینترنت (سایت ها و وبلاگ ها، انـجمن های گفتگو، شبکه های اجتماعی و…)، کلامی و شفاهی، ارسال پیام کوتاه، ارسال ایمیل، توزیع تراکت و بروشور یا هر وسیله دیگر منوط به رعایت اصول سایت استفاده کند.

۴۵- در صورت لزوم به استفاده از تبلیغات محیطی و رسانه ای (برگزاری همایش ها، تبلیغات شهری، رادیو، تلویزیون)، بازارایاب ها می بایست قبل از هر اقدامی درخواست کتبی خود را برای مدیر سایت ارسال کنند و پس از بررسی و هماهنگی با کمیته نظارت موافقت یا عدم موافقت خود را به بازاریاب اعلام می نمایند، بدیهی است هرگونه از این نوع تبلیغات بدون مجوز کتبی مدیر سایت ممنوع می باشد.

۴۶- بازاریاب ها مجاز به مصاحبه رادیویی، تلویزیونی، روزنامه و مجله و برگزاری همایش عمومی جهت معرفی محصولات، فرصت های درآمدی و… بدون مجوز کتبی مدیر سایت نیستند.

۴۷- ارسال هرزنامه اینترنتی (ارسال ایمیل به کسانی که مایل به دریافتش نیستند) کاملا غیر مجاز است.

۴۸- هر گونه اغتشاش، حرکت ضد منافع و مصالح نظام، فعالیت سیاسی و عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در سایت ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف حساب کاربری بازاریاب مسدود شده و مادام العمر از حضور وی در سایت جلوگیری به عمل خواهد آمد.

۴۹- بازاریاب موظف است کلیه قوانین و مقررات “وزارت صنعت، معدن و تجارت” در خصوص بازاریابی شبکه ای را مطالعه و رعایت کند. قوانین و مقررات سایت، تعهدات مفاد قرارداد و قوانین مرتبط دیگر نیز برای بازاریاب الزام آور است. در صورت هر گونه تغییر در این قوانین، بازاریاب باید به صورت دوره ای قوانین و مقررات را مطالعه کرده و خود را با تغییرات همگام سازد. در صورت عدم رعایت، سایت اختیار دارد که قرارداد همکاری را به طور یکطرفه لغو کند.